Берое спечели Суперкупата на България

12.07.2013

Отборът на Берое успя да спечели Суперкупата на Берое след изпълнение на дузпи срещу Лудогорец. В 27-ата минута Венцислав Христов откри резултата за старозагорци, но Светослав Дяков изравни в края на полувремето. При дузпите беройци бяха по-съобразителни и спечелиха с 5:3.

Първото по-опасно положение дойде още в 3-ата минута. Здравко Илиев от отбора на Берое нацели гредата след удар от наказателното поле. В 25-ата минута символичните гости претендираха за дузпа, след като Мишел Платини игра с ръка в наказателното поле на разградчани, но съдията остана безмълвен. В 27-ата минута все пак старозагорци откриха резултата. Венцислав Христов засече едно центриране с глава, топката рикошира в тялото на Мантула, заблуди Владислав Стоянов и попадна в мрежата на Лудогорец. В 36-ата минута Иван Стоянов нямаше късмет и с техничен удар преодоля вратаря на беройци, но топката уцели гредата. В 45-ата минута Светослав Дяков изравни резултата за Лудогорец. Мишел Платини стреля с глава, вратарят Караджов изби, но и при добавката Дяков не сгреши.

През второто полувреме съдията показа голям брой жълти картони. Играта се накъса и двата тима не създадоха много положения. В 58-ата минута капитанът на Лудогорец Светослав Дяков получи втори жълт и съответно червен картон и остави своя тим с 10 души. Само шест минути по-късно Борислав Стойчев също получи втори жълт картон и възстанови численото равенство. До края на полувремето двата отбора не създадоха почти нищо интересно с изключение на няколко далечни удара.

Георги Андонов беше безпощаден от бялата точка и изведе своя тим напред при дузпите, с които трябваше да се реши мачът. Платини изравни, въпреки че Стоянов докосна топката. Иво Иванов също не сгреши от бялата точка. Христо Златински технично направи резултата 2:2. След това Венцислав Христов не сбърка и отново изведе своя тим напред. Марселиньо не уцели вратата, след като изпрати топката над горната греда, а Пламен Крумов направи резултата 4:2. Иван Стоянов запази шансовете на своя тим – 4:3. Елиаш обаче отбеляза решаващата дузпа за старозагорци и донесе трофея за своя тим.